Aktualności

14-08-2018: III Krakowski Pokaz Koni Arabskich

Przypominamy, że 15 sierpnia (środa) mija termin zgłaszania koni do klas w ręku i klas pod siodłem w Krakowskim Pokazie Koni Arabskich w Michałowicach, który odbędzie się w Klubie Jazdy Konnej Szary 7-8-9 września 2018. Formularze zgłoszeń i warunki dostępne są na oficjalnej stronie pokazu.

Przy tej okazji miło nam zakomunikować, że dzięki hojnemu wsparciu Albidayer Stud w klasie wałachów, klasie amatorów i klasie źrebiąt po raz pierwszy do wygrania będą znaczące nagrody finansowe. W klasie wałachów przyznane zostaną następujące nagrody:

  • 1 miejsce – 750 EUR
  • 2 miejsce – 500 EUR
  • 3, 4, 5 miejsce – 250 EUR
Hodowca najlepszego źrebięcia i najlepszy prezenter-amator otrzymają natomiast nagrody po 500 EUR. Dziękujemy Sponsorowi i zapraszamy do skorzystania z tej szansy!

Dostępne są również karty VIP, które sprzedajemy w cenie 400 PLN od osoby – osobno na pokaz i 400 PLN od osoby - osobno na aukcję. Chętnych prosimy o składanie zamówień na cracow.show@gmail.com. Wstęp na teren imprezy dla publiczności pozostaje wolny. Zapraszamy!

06-08-2018: Krakowska Aukcja Koni Arabskich 2018 – niedziela, 9 września

Prezentujemy podstawową ofertę aukcyjną Krakowskiej Aukcji Koni Arabskich 2018. Przedstawiamy do Państwa dyspozycji wielowiekową tradycję hodowlaną Stadnin Koni Janów Podlaski i Michałów, połączoną z nowoczesną wizją najlepszych polskich hodowców. Mamy ogromny zaszczyt i przyjemność zaoferować listę przyszłościowych koni pokazowych oraz sprawdzonych matek stadnych.

Wyjątkowości Aukcji doda możliwość oferowania medalistów Krakowskiego Pokazu Koni Arabskich 2018. Już we wrześniu możesz stać się właścicielem Czempiona!

Zapraszamy!

16-07-2018: III Krakowski Pokaz Koni Arabskich – zaproszenie

Zapraszamy do zgłaszania koni na III Krakowski Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, ktory w dniach 7-8-9 września 2018 odbędzie się na terenie Klubu Jazdy Konnej „Szary”. Jako C-International, pokaz jest otwarty dla wszystkich koni arabskich zarejestrowanych w księgach stadnych uznanych przez WAHO. Zapraszamy również jeźdźców do udziału w konkursie skoków przez przeszkody oraz w klasycznych konkurencjach jeździeckich typu Pleasure i Native Costume.

Przedstawiamy warunki udziału i formularze. Termin zgłoszeń mija 15 sierpnia.

06-06-2018: Zgłoszenia na aukcję

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich hodowców oraz sytuacji na krajowym oraz międzynarodowych rynkach zbytu, organizatorzy III Krakowskiego Pokazu Koni Arabskich oraz Aukcji, we współpracy z Polskim Związkiem Hodowców Koni Arabskich, proponują nowe warunki udziału w Aukcji, która będzie miała miejsce w dniu 9 września 2018.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu i wspólnym odbudowywaniu rynku na polskie konie czystej krwi.

14-04-2018: Krakowski Pokaz i Aukcja Koni Arabskich 2018 – wstępny program

W odpowiedzi na „głos społeczeństwa” i z myślą o uatrakcyjnieniu programu, miło nam ogłosić, że podczas Krakowskiego Pokazu Koni Arabskich rozegrane zostaną następujące klasy pod siodłem: Classic pleasure, Native costume oraz konkurs skoków przez przeszkody. Już dziś prosimy intensywnie trenować wierzchowce arabskie do występu we wszystkich wrześniowych konkursach!

09-12-2017: Krakowski Pokaz i Aukcja Koni Arabskich 2018

Wszystkich fanów Krakowskiego Pokazu i Aukcji Koni Arabskich prosimy o zaznaczenie w kalendarzu weekendu 7-8-9 września 2018, gdyż w tych dniach odbędzie się kolejna edycja imprezy, po raz drugi organizowana na terenach Klubu Jazdy Konnej Szary! Dodatkową doskonałą informacją jest potwierdzenie afiliacji Krakowskiego Pokazu Koni Arabskich w randze C-International, co otwiera szersze możliwości kwalifikacji koni do pokazów w systemie ECAHO.

Program:
  • 7-8-9 września 2018, KRAKOWSKI POKAZ KONI ARABSKICH (C-int.): klasy w ręku, klasy pod siodłem – classic pleasure i native costume, klasa źrebiąt, czempionat amatorów prezenterów
  • 9 września 2018, KRAKOWSKA AUKCJA KONI ARABSKICH: klacze i ogiery – konie hodowlane i prospekty pokazowe
Zapraszamy serdecznie!
30-09-2017: Krakowski Pokaz Koni Arabskich i Aukcja - relacja i zdjęcia

Pozytywne wspomnienia należy utrwalać i przywoływać jak najczęściej. Zapraszamy zatem do przeczytania relacji prasowej z imprezy oraz do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Lidki i Wieśka Pawłowskich z Drugiego Krakowskiego Pokazu Koni Arabskich i Aukcji, z pełną kolekcją portretów zwycięzców i bohaterów pokazu. Przypominamy szczegółowe wyniki pokazu (z kartami sędziów w czempionatach).

Dziękujemy sponsorom, partnerom i patronom, gospodarzom i wystawcom koni, wolontariuszom i wspaniałej publiczności za dobrą energię wniesioną do Krakowskiego Pokazu i Aukcji Koni Arabskich! Zapraszamy ponownie – już za rok!

10-09-2017: Krakowski Pokaz Koni Arabskich i Aukcja - wyniki

W niedzielę w samo południe w Michałowicach zakończył się II Krakowski Pokaz Koni Arabskich. Wersja do druku w pliku PDF. Po południu odbyła się Krakowska Aukcja Koni Arabskich. Zapraszamy do zapoznania się z ich wynikami.

Konie prezentowały się znakomicie, więc wszyscy wystawcy wyjechali do domów zadowoleni. Podczas aukcji sprzedanych zostało 8 koni. Szczęśliwi nabywcy reprezentowali Polskę, Portugalię i Rumunię. W czasie całej imprezy panowała wspaniała atmosfera. KJK Szary odwiedziło więcej gości niż kiedykolwiek podczas ogólnopolskich zawodów – w szwach pękały i sektor VIP, i trybuna publiczności. Ta okazała się tak zaangażowana w widowisko, jak potrafią to tylko kibice koni arabskich.

08-09-2017: Relacja na żywo

Zgodnie z zapowiedzią cała impreza będzie transmitowana przez Internet. Realizatorem przekazu jest ekipa Świata Koni – autor najlepszych transmisji z pokazów koni arabskich w Europie. Wyniki kolejnych klas II Krakowskiego Pokazu Koni Arabskich będą zamieszczane na stronie bezpośrednio po ich zakończeniu.

Wszystkich, którzy nie mogą odwiedzić pięknego ośrodka KJK Szary zapraszamy do śledzenia pokazu w Internecie.

07-09-2017: Oświadczenie organizatorów pokazu

W związku z pismem nadesłanym przez SK Michałów do biura PZHKA, dotyczącym II Krakowskiego Pokazu Koni Arabskich, organizatorzy pokazu oświadczają, co następuje:

  • do dnia 7 września br. żaden z wystawców koni nie zgłosił konfliktu interesów w stosunku do żadnej z osób oficjalnych (sędziowie, DC, ringmaster) pełniących funkcje podczas pokazu;
  • II Krakowski Pokaz Koni Arabskich jest pokazem typu C National, w związku z czym nie mogą brać w nim udziału konie zarejestrowane w innych księgach stadnych niż PASB.

Biorąc powyższe pod uwagę, organizatorzy uważają zastrzeżenie SK Michałów za bezzasadne.